21-500 Biała Podlaska, POLAND kajakowaprzygoda@gmail.com +48606972793

Mobilna wypożyczalnia kajaków – Bug, Krzna, Zielawa

Nadbużańskie spotkania z naturą.

Zaborek - wiatrak

Wiosna rozkręciła się nam na dobre. Ciepłe powietrze, słoneczna aura, śpiew ptaków i ogólne ożywienie w przyrodzie, wszystko to wpływa na dobre samopoczucie, którego nigdy nie jest za dużo. W niedzielne, poobiednie popołudnia nad Bugiem spotkać można mieszkańców i turystów spacerujących różnymi ścieżkami. Praktycznie zawsze można zauważyć wtedy ptaka lecącego na niebie, siedzącego na gałęzi lub schowanego w źdźbłach trawy. Rozpoczyna się sezon godowy, ptaki dobierają się w pary, szukają miejsc lęgowych lub robią porządki w swoich dotychczasowych dziuplach. Najintensywniejsze ptasie koncerty usłyszeć można z samego rana. Dlatego radzimy nie spać zbyt długo, tylko zerwać się na nogi z pierwszymi promieniami słońca i wybrać się jogging na łono przyrody.

bocian w Siedlisku Sobibór

Wiosenne porządki w bocianich gniazdach. Fot. Siedlisko Sobibór

Spotkania z naturą

Ciekawym i bardzo łatwym sposobem na ptasie obserwacje jest również spłynięcie kajakiem po licznych rzekach Południowego Podlasia. Obszar Natura 2000, został ustanowiony w Dolinie Bugu ze względu na chronione ptaki, nie występujące tak licznie w innych częściach Polski a nawet Europy. Co roku grupa pasjonatów i miłośników przyrody woduje się w Sławatyczach i rusza przed siebie w poszukiwaniu oznak wiosny oraz na ptasie obserwacje tzw. birdwatching.

Krokusy w Uroczysku Zaborek, spotkania z przyrodą nad Bugiem

Krokusy. Fot. Pensjonat „Uroczysko Zaborek”

Planując ornitologiczne spływy kajakowe i chcąc za jednym razem spać w przyzwoitych warunkach zachęcamy do skorzystania z oferty pobytowej następujących miejsc: wypoczynek.nadbugiem.pl

Dla naszych klientów (grup szkolnych, zakładów pracy, studentów) jesteśmy w stanie zorganizować warsztaty ornitologiczne 1,2 lub 3 dniowe. Teoria w formie zabawy (w czasie warsztatów grupy rywalizują ze sobą m.in. o  wykrycie największej liczby gatunków ptaków) połączona z praktyką czyli obserwacją ptaków podczas spływu kajakowego.

Do zobaczenia nad Bugiem w poszukiwaniu wiosny!