21-515 Sławatycze, Polska info@kajakowaprzygoda.pl +48606972793

Spływy Bugiem granicznym. Wypożyczalnia kajaków Sławatycze.

„Wielokulturowy nurt Bugu” otrzymał I nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce.

WIELOKULTUROWY NURT BUGU – EUROPEJSKA DESTYNACJA TURYSTYCZNA

To kraina styku kultur i granic, gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu, protestantyzmu i judaizmu, a mizar tatarski w Zastawku jest pozostałością po islamskich mieszkańcach nadbużańskiego regionu. Wydarzenia takie jak na przykład Landart Festiwal z plenerowymi, przestrzennymi instalacjami artystycznymi, Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, czy plenery malarskie i rzeźbiarskie w Uroczysku Zaborek oraz we Włodawie udowadniają, że ludzie szukają takich właśnie pomysłów na spędzanie wolnego czasu, poszerzając przy okazji swoje horyzonty oraz pogłębiając kulinarne doznania smaków pogranicza.

Wielokulturowy Nurt Bugu to także mnogość zabytków kulturowych, religijnych, sanktuariów o niepowtarzalnej architekturze jak te we Włodawie, Jabłecznej, Kodniu czy w Kostomłotach oraz liczne mniejsze imprezy związane z tradycją regionu np. Brodacze ze Sławatycz.

Konkurs EDEN adresowany jest do miejsc turystycznych, które oprócz realizowania działań zgodnych z obowiązującym motywem przewodnim muszą także wyróżniać się dbałością o zachowanie zrównoważonego rozwoju turystyki. Konkurs, bowiem promuje miejsca, które prowadzą działania proekologiczne i zarządzane, w sposób, który ma na celu utrzymanie właściwych proporcji między szybkim rozwojem turystyki, a poszanowaniem bogatego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Ponadto konkurs ma przyczyniać się do zachowania i promocji kultury oraz lokalnych tradycji, a także przedłużenia sezonu turystycznego i ograniczania zjawiska sezonowości w turystyce.

Spływy granicznym Bugiem, Sławatycze 060

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zgłosiła pracę konkursową, która idealnie wpisała się w kryteria. Kapituła Konkursowa zdecydowała, że WIELOKULTUROWY NURT BUGU jest Najlepszą Destynacją Turystyczną EDEN w 2017 roku i będzie godnie reprezentował Polskę w europejskim konkursie i na gali finałowej EDEN w Brukseli. 

 

Wielokulturowy nurt Bugu - gala finałowa - Villa Foksal, czerwiec 2017 r

Wielokulturowy Nurt Bugu – gala finałowa EDEN – Villa Foksal, czerwiec 2017 r

Jakie przywileje daje wygrana w konkursie? Eden

Zwycięzca ma prawo do posługiwania się logo i prestiżowym tytułem Najlepsza Europejska Destynacja Turystyczna EDEN. Ponadto POT włącza zwycięzców i wyróżnionych do swoich działań marketingowych. Przewidziana jest min.: kampania internetowa, działania w mediach branżowych i konsumenckich oraz udział w konferencjach i warsztatach, służących wymianie dobrych praktyk w sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych.

Przykładem takiej promocji jest włączenie Wielokulturowego Nurtu Bugu do cyklu programów pt. „Zakochaj się w Polsce” kręconych przez TVP. Link do tego odcinka

Zapraszamy w podróż kajakiem z wielokulturowym nurtem Bugu.

Zdrowe powietrze, mnóstwo zieleni, magia nadbużańskich krajobrazów, unikalne festiwale i oddalenie od miejskiego zgiełku to walory, które doceniają ludzie spragnieni ciszy i bliskiego kontaktu z naturą.

WIELOKULTUROWY NURT BUGU – PRZYGODA ZACZYNA SIĘ TUTAJ!


PARTNERZY W PROJEKCIE KONKURSOWYM:  

Selfie z synem Tomkiem. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie EDEN – Villa Foksal, czerwiec 2017r.

W imieniu swoim i LROT dziękujemy wszystkim partnerom, którzy zaangażowali się w budowę marki zwycięskiego produktu!