21-515 Sławatycze, Polska info@kajakowaprzygoda.pl +48606972793

Kajakiem po Bugu przewodnik. Kayaking along the Bug river. Nowa edycja!

Kajakiem po Bugu - przewodnik dla kajakarzy

Wersja elektroniczna przewodnika turystycznego jest udostępniona do ściągnięcia w pdf poniżej:

Bardzo cieszymy się, że możemy udostępnić naszym kajakarzom kolejną, zaktualizowaną edycję bardzo poszukiwanego przewodnika – informatora kajakowego napisanego przez naszego kolegę Józefa Tworka. Przewodnik kajakowy doczekał się również tłumaczenia na język angielski co z pewnością pomoże licznym zagranicznym miłośnikom takiej formy spędzania wolnego czasu zaplanować sobie spływ i dowiedzieć się czegoś więcej o naszej rzece. Wielodniowe spływy po Bugu przyciągają kajakarzy z całego świata i cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Jak już zapoznacie się z przewodnikiem to czas wybrać dobre, wygodne kajaki, które uprzyjemnią pokonywanie kolejnych kilometrów rzeki. Poszukiwacze kajakowych przygód jeśli macie pytania, na które nie ma odpowiedzi w książce to służymy pomocą przy planowaniu wielodniowych wycieczek kajakowych i zapraszamy do kontaktu.

MAPA SZLAKU KAJAKOWEGO PO GRANICZNYM BUGU

 

Wyprawa kajakowa po granicy Unii Europejskiej. Wielodniowa przygoda w kajaku

UWAGA – WKRÓTCE DOSTĘPNA BĘDZIE KOLEJNA WERSJA PRZEWODNIKA  KAJAKOWEGO „KAJAKIEM PO BUGU” 2021!

 

Odkrywanie „egzotycznego” wschodu Polski staje się udziałem coraz większej liczby pasjonatów kajaków i miłośników obcowania ze specyficzną atmosferą nadbużańskich i poleskich klimatów, kontaktem z dziewiczą przyrodą i życzliwymi ludźmi.

Przewodnik ma zarówno zachęcić do odkrywania tej niezwykłej części Polski, jak i ułatwić jej zwiedzanie oraz korzystanie z możliwości, które oferuje. Zawiera informacje niezbędne do zaplanowania pobytu na Bugu i jego dopływach, zarówno przez kluby kajakowe, doświadczone grupy towarzysko-rodzinne, jak i początkujących kajakarzy.

Bug to jedna z najpiękniejszych i najdzikszych rzek europejskich, dzisiaj niestety nieco już zapomniana. Tereny obecnego pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-białoruskiego to wyjątkowe bogactwo wydarzeń i miejsc związanych z dziejami państwa polskiego, a także Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji. Tutaj wiedzę o swoich dziejach mogą również czerpać w różnym zakresie Żydzi, Węgrzy, Wołosi, Tatarzy, Ormianie czy Niemcy. Z Bugiem związana jest historia Podola, Galicji, Wołynia, ziemi chełmskiej, Podlasia, Mazowsza i innych dzielnic dawnej Rzeczypospolitej. Nadbużański tygiel narodów pozostawił trwałe ślady ludzi związanych z wyznaniem katolickim, prawosławnym, unickim, protestanckim, judaizmem, islamem. Te niezwykłe miejsca będziemy mieć w zasięgu ręki po wyjściu z kajaka, odwiedzając stary, zapomniany cmentarz, podziwiając zabytki architektury, leżące na uboczu ruiny, zabytkowe parki lub przydrożne figury czy pomniki.

Przewodnik opisuje walory krajoznawcze doliny środkowego Bugu, zawiera charakterystykę rzeki Bug, opis dostępności brzegowej i jej ograniczeń oraz możliwości poruszania się na wodach granicznych. Miłośnicy kajakarstwa znajdą w nim szczegółową charakterystykę szlaku, kilometraż, opis nawigacji po rzece i lewobrzeżnych dopływach Bugu granicznego. W ostatniej części publikacji autor zamieścił niezbędne rady na temat bezpieczeństwa na spływach oraz przydatne informacje praktyczne. Przewodnik pełen jest barwnych fotografii i map poszczególnych odcinków szlaku.

 Józef Tworek,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Program PolskaTurystyczna.pl, Lublin-Kraków 2011.
MTT Wrocław. Promocja przewodnika Kajakiem po Bugu.

Międzynarodowe Targi Turystyczne – MTT  Wrocław. Promocja przewodnika Kajakiem po Bugu

Przewodnik turystyczny zawiera informacje niezbędne do zaplanowania pobytu na rzece i jej dopływach, zarówno przez kluby kajakowe, doświadczone grupy towarzysko-rodzinne, jak i początkujących kajakarzy. Opisuje walory krajoznawcze lubelskiego odcinka granicznego Bugu, zawiera charakterystykę rzeki, opis dostępności brzegowej i jej ograniczeń. W ostatniej części publikacji autor zamieścił niezbędne rady na temat bezpieczeństwa na spływach kajakowych oraz przydatne informacje praktyczne. Przewodnik pełen jest barwnych fotografii (wiele z nich jest naszego autorstwa) i map poszczególnych odcinków szlaku. Od niego powinno się zacząć planowanie spływu.  Wielodniowa kajakowa wyprawa po Bugu dostarczy Wam mnóstwa doznań i przygód.

Marek Pomietło po lewej i Józek Tworek - autor przewodnika "Kajakiem po Bugu" to przewodnik turystyczny po granicznym odcinku Bugu i jego lewobrzeżnych dopływach.

Marek Pomietło po lewej i Józek Tworek  po prawej – autor przewodnika turystycznego „Kajakiem po Bugu”  po granicznym odcinku rzeki i jej lewobrzeżnych dopływach.

Kajakowe przygody na Bugu i dopływach warto zaplanować dużo wcześniej. W naszej wypożyczalni kajaków do dyspozycji kajakarzy mamy jedno lub dwuosobowe kajaki firmy Perception, które świetnie się tutaj sprawdzają. Samochody możecie zostawić u nas w bezpiecznym, dozorowanym miejscu. Dowieziemy Was w górę rzeki, na miejsce startu!

Spływy granicznym Bugiem, Sławatycze 060

Wiemy, że w opracowaniu jest kolejny przewodnik kajakowy po Bugu z międzynarodowego projektu „BUG UNITES US„. Będziemy Was informować o nim, tak szybko jak zostanie wydany.