21-500 Biała Podlaska, POLAND kajakowaprzygoda@gmail.com +48606972793

Mobilna wypożyczalnia kajaków – Bug, Krzna, Zielawa

Japoński mostek w Giverny Moneta prawie jak nad Zielawą.

Dolina Zielawy widziana z kajaka, Japoński mostek w Giverny

„Japoński mostek w Giverny” zawieszony nad stawem nenufarów był ciągłym źródłem inspiracji dla Claude Moneta. Malarza fascynowało dosłownie wszystko co wiązało się z tematem tego widoku. Artysta swoje codzienne obserwacje o różnych porach dniach a szczególnie wieczorem o zachodzie słońca, gdzie cienie nadawały otoczeniu wyjątkowy wygląd „przelał” na swój piękny obraz. Każda nawet najmniejsza przepływająca chmurka czy lekki powiew wiatru, od razu zmieniały całkowicie wygląd stawu. To właśnie dlatego obrazy, które powstały w tym miejscu, znacznie różnią się nastrojem. Część z nich jest niezwykle blada i delikatna w swojej kolorystyce. Inne tymczasem są wręcz pełne energii i intensywnych barw. Ale wszystkie niewątpliwie doskonale oddają piękno tego wyjątkowego miejsca.

Japoński mostek w Giverny – Claude Monet

 

Dlaczego wspominamy o tym przepięknym obrazie? Jest takie miejsce na rzece Zielawie w Dubicy koło Wisznic, gdzie płynąc kajakiem można odnieść wrażenie, że jest się w obrazie Claude Moneta. Zwróciła nam na to uwagę w 2014 roku Pani Irena Noskowicz, za co jej serdecznie dziękujemy i dzielimy się informacją szerszej publiczności.

Dolina Zielawy 

Dolina Zielawy zaprasza kajakarzy a my mamy nadzieję, że może jakiś rodzimy artysta namaluje obraz zatytułowany „Podlaski mostek z Dubicy”. Do zobaczenia na Zielawie.

japoński mostek w giverny – claude monet, kajaki studzianka, spływy Zielawą, Zielawa, Dolina Zielawy

Mostek w Dubicy na Zielawie oraz japoński mostek w Giverny – Claude Monet

Więcej zdjęć i informacji o rzece Zielawa.

 

Dolina Zielawy widziana z kajaka. Kajakowanie na Zielawie

Dolina Zielawy widziana z kajaka.

Nad Zielawą czas płynie powoli – miłośnicy SLOW LIFE ta rzeka jest dla Was!