21-515 Sławatycze, Polska info@kajakowaprzygoda.pl +48606972793

Spływy Bugiem granicznym. Wypożyczalnia kajaków Sławatycze.

Japoński mostek w Giverny Moneta prawie jak nad Zielawą.

Dolina Zielawy widziana z kajaka.

„Japoński mostek w Giverny” zawieszony nad stawem nenufarów był ciągłym źródłem inspiracji dla Claude Moneta. Malarza fascynowało dosłownie wszystko co wiązało się z tematem tego widoku. Artysta swoje codzienne obserwacje o różnych porach dniach a szczególnie wieczorem o zachodzie słońca, gdzie cienie nadawały otoczeniu wyjątkowy wygląd „przelał” na swój piękny obraz. Każda nawet najmniejsza przepływająca chmurka czy lekki powiew wiatru, od razu zmieniały całkowicie wygląd stawu. To właśnie dlatego obrazy, które powstały w tym miejscu, znacznie różnią się nastrojem. Część z nich jest niezwykle blada i delikatna w swojej kolorystyce. Inne tymczasem są wręcz pełne energii i intensywnych barw. Ale wszystkie niewątpliwie doskonale oddają piękno tego wyjątkowego miejsca.

Dlaczego wspominamy o tym przepięknym obrazie? Jest takie miejsce na rzece Zielawie w Dubicy koło Wisznic, gdzie płynąc kajakiem można odnieść wrażenie, że jest się w obrazie Claude Moneta. Zwróciła nam na to uwagę Pani Irena Noskowicz, za co jej serdecznie dziękujemy i dzielimy się informacją szerszej publiczności. Widzimy jak różne firmy konkurencyjne wykorzystują tę informację  i nie umieszczają odnośnika do naszej strony – tym samym nie podając źródła tej informacji, Pierwsi napisaliśmy o tym na stronie kajaki.nadbugiem.pl oraz kajakowaprzygoda.pl już w 2014 roku!

Dolina Zielawy 

Dolina Zielawy zaprasza kajakarzy a my mamy nadzieję, że może jakiś rodzimy artysta namaluje obraz zatytułowany „Podlaski mostek z Dubicy”. Do zobaczenia na Zielawie.

Nad Zielawą. Bardzo piękny widok na mostek podczas spływu kajakowego po Zielawie.

Bardzo piękny widok na mostek podczas spływu kajakowego na Zielawie oraz poniżej japoński mostek w Giverny Claude Moneta

Więcej zdjęć i informacji o rzece Zielawa.

 

Dolina Zielawy widziana z kajaka. Kajakowanie na Zielawie

Dolina Zielawy widziana z kajaka.

Nad Zielawą czas płynie powoli – miłośnicy SLOW LIFE ta rzeka jest dla Was!