Miłośnikom aktywnego wypoczynku i terenów nadbużańskich proponujemy hit sezonu!
Rusza nowy magazyn poświęcony jednemu z najpiękniejszych regionów Polski.
Liczymy na to, że czasopismo zyska wiernych czytelników, którzy zainspirują się treścią i zaczną poznawać Polskę Wschodnią na własną rekę lub w zorganizowanych grupach. Z przyjemnością możemy pomóc i przygotować taką wycieczkę dla grup, uwzględniającą największe atrakcje nadbużańskiego Podlasia lub Polesia Lubelskiego. Jako firma kajakowa proponujemy eksplorację terenu z perspektywy kajaka z nurtem wielokulturowego Bugu.
Kwartalnik Kraina Bugu
– jest pierwszym magazynem wschodniego pogranicza. Odkrywa świat ukryty na wschodnich krańcach Polski. Opowiada o ludziach związanych z rzeką Bug, ich miejscach, kulturze, kuchni i tutejszej przyrodzie. Turystyka, etnografia, kultura i sztuka to tylko niektóre działy, które zainteresują Ciebie w tym kwartalniku.
Pani redaktor naczelna Katarzyna Karczewska tak oto zachęca przyszłych czytelników:
Zapytacie Państwo: Kraina Bugu? Cóż to takiego? Za każdym razem, gdy słyszę takie pytania, uśmiecham się i zastanawiam, jak w kilku prostych zdaniach na nie odpowiedzieć. Myślę, że odpowiedzi jest tyle, ilu ludzi, którzy choć raz mieli okazję przebywać we wschodniej Polsce. Dla jednych będzie to atmosfera miast i miasteczek, w których czas biegnie własnym rytmem, czy niespotykana nigdzie indziej sielanka wsi z gościnnością jej mieszkańców. Dla drugich to możliwość doświadczania wielokulturowego pogranicza, na którym od wieków ścierają się różne kultury i religie, za każdym razem pozostawiając ślad swojej obecności. Dla jeszcze innych to naturalnie meandrująca rzeka i jej malownicze zakątki, a także możliwość obcowania z dziką przyrodą. Dla ludzi aktywnych to ciekawe miejsce na weekend z dala od zgiełku dużego miasta.
Dla mnie zaś Kraina Bugu to pewien stan ducha – dziewicza przyroda, miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne, w którym jak nigdzie indziej można czerpać z życia pełnymi garściami. Wszystkie wymienione odpowiedzi tworzą pewien obraz krainy nad Bugiem. Czy pełny? Z pewnością nie, gdyż jest to przestrzeń unikalna, przez co niemożliwa do zamknięcia w jakichkolwiek ramach. Myślę, że każdy odnajdzie w niej coś innego, coś, co go zachwyci i zainspiruje. Oddając w Państwa ręce pierwszy numer „Krainy Bugu”, dodajemy jeszcze jedną perspektywę. Perspektywę podróżniczo-etnografi czną ukazującą świat pogranicza, przestrzeń wielokulturową, niezwykłe zabytki i atrakcje, sylwetki wyjątkowych ludzi oraz fantastyczne krajobrazy, których centralnym punktem jest rzeka Bug.
Od początku nie mieliśmy wątpliwości, że „Kraina Bugu” musi być równie wyjątkowa i niepowtarzalna jak przestrzeń, o której traktuje. Chcieliśmy stworzyć magazyn oryginalny, mający swój styl oraz charakter wyróżniający go na tle innych. Pracowaliśmy nad nim długo, spierając się o wygląd każdej strony, kolumny, a często nawet szpalty. Czy nam się udało? Oceńcie Państwo sami. My jesteśmy z niego dumni. Mamy nadzieję, że Państwu także przypadnie do gustu i stanie się stałą pozycją w domowej biblioteczce.
Życzę miłej lektury i wspólnego odkrywania Krainy Bugu.
Katarzyna Karczewska
redaktor naczelna