21-515 Sławatycze, Polska info@kajakowaprzygoda.pl +48606972793

Spływ weekendowy Bugiem. Pomysły na weekend nad rzeką Bug w kajaku!

Noclegi nad Bugiem. Weekend w kajaku. Weekendowy spływ Bugiem.

Idealny pomysł na weekendowy spływ kajakowy!

Jak przeżyć przygodę kajakową to tylko z naszą firmą.  Proponujemy wyrwać się za miasto nad Bug, gdzie można spędzić weekend w kajaku, oderwać się od problemów dnia codziennego – po prostu odpocząć. Wielodniowe spływy kajakowe są w naszej ofercie od samego początku istnienia naszej wypożyczalni kajaków nad Bugiem. Najpiękniejsze odcinki rzeki Bug odkryjecie podczas weekendowego wypadu za miasto.  Trasa częściowo pokrywa się z miejscami, które wymienione były w konkursie na Najlepszą Europejską Destynację EDEN 2017.

POMYSŁ NR 1
Spływ Bugiem na trasie Różanka – Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń

czas trwania: 2 dni
stopień trudności: łatwy
długość trasy: 25,4km


Różanka - słupek, znak graniczny 027 - w tle altanka nad Bugiem

Różanka – słupek graniczny 027 – miejsce wodowania kajaków – w tle altanka nad Bugiem

Lubelskie na weekend – spływ weekendowy Bugiem

Dzień I – weekendowy spływ kajakowy weekendowy 

Spotykamy się w Sławatyczach, gdzie zostawiacie swoje samochody i po przepakowaniu zostaniecie przewiezieni do Różanki. Wcześniej omawiamy przebieg trasy, dopełniamy formalności i wybieramy kajaki – jeśli wcześniej nie zostały wybrane konkretne modele. Przed rozpoczęciem spływu w Różance przypominamy Wam o zasadach poruszania się i przebywania na granicy. Istnieje też możliwość zwiedzenia lokalnego mini muzeum, które znajduje się koło kościoła. W tej miejscowości znajdował się kiedyś przepiękny pałac, który uległ zniszczeniu w wyniku działań wojennych. Poniżej zdjęcie przedstawiające ruiny zabudowań folwarcznych.

Ruiny posiadłości Zamoyskich w Różance

Spływ do Sławatycz, gdzie planowany jest Wasz nocleg nad rzeką trwać będzie ok 5-6h. Do pokonania będzie ok. 26km. Po drodze proponujemy zrobić sobie przerwę w okolicy Dołhobród na dużej piaszczystej plaży, z przepiękną skarpą po stronie białoruskiej. Często można spotkać w tym miejscu odpoczywające beztrosko krowy 🙂

Weekend w kajaku nad Bugiem! 

Spływ kajakowy po Bugu z Różanki do Kuzawki. Kajakowy spływ weekendowy . Weekendowy spływ kajakowy.nad Bugiem. splyw weekendowy bugiem

Spływ weekendowy. W oddali widać plażę w okolicy Dołhobród.

Pierwszy dzień spływu kończycie w Sławatyczach przy wiacie nad Bugiem.  Z rzeki widać tablicę informacyjną z napisem SŁAWATYCZE. Wyznaczone jest tam miejsce na ognisko i spokojnie można sobie przygotować posiłek. Klasykiem jest pieczona kiełbasa z kija ale pozwalamy Wam puścić wodzę kulinarnej fantazji i przygotować sobie coś bardziej wykwintnego. Poniżej kilka filmików z przykładowymi sposobami na kuchnię polową.


lub

Zachęcamy do polubienia kanału Almazan Kitchen na YT, który może zainspirować Was różnymi ciekawymi przepisami.

 

Gdyby zabrakło Wam czasu na wcześniejsze zaprowiantowanie się to w odległości 300-500m  od miejsca biwakowania znajdują się sklepy spożywcze np. „Anna”, „Delikatesy Centrum” lub „Stokrotka”, które otwarte są do późnych godzin wieczornych. Na nadbużańskiej łące można rozbić sobie namioty i przenocować w survivalowych warunkach, słuchając nocnego rechotu żab, cykania świerszczy lub porannego śpiewu ptaków.

Weekend na Bugu

sławatycze, miejsce biwakowania nad Bugiem

Sławatycze – miejsce biwakowania kajakarzy nad Bugiem podczas majówkowego weekendowego spływu kajakowego. Na kajakach widać szron 🙂 Było bardzo rześko. Przygoda na całego! 🙂

Weekendowy spływ kajakowy –  dzień drugi.

W 2012 roku kręcony był u nas odcinek programu „Nie ma jak Polska”. Powyżej można zobaczyć i posłuchać wrażeń redaktora Macieja Orłosia, który wypożyczył od nas kajak, zwiedził Jabłeczną i popłynął beztrosko do Kodnia.

Od Was zależy, o której wystartujecie drugiego dnia ze Sławatycz do Jabłecznej (opisaliśmy ten odcinek w innym artykule), Szostak lub Kodnia. Możecie zrobić to o wschodzie słońca i spotęgować przyrodnicze doznania. Kajakiem do Jabłecznej płynie się ok. 2,5h. Warto zwiedzić tutaj XV wieczny, męski prawosławny Monastyr Św. Onufrego. W zależności od poziomu wody w Bugu wyciąganie kajaków w tym miejscu może być uciążliwe. Przy niskim poziomie wody tworzy się 2 metrowej wysokości skarpa. Jeśli dysponujecie większą ilością wolnego czasu proponujemy płynąć dalej do Szostak. To tylko godzina dłużej, a wyjście jest zdecydowanie dogodniejsze. To co łączy oba miejsca to brak zasięgu sieci komórkowych dlatego dobrze byłoby uzgodnić wcześniej, do której lokalizacji macie zamiar płynąć. Jeśli macie czas i siły to możecie popłynąć jeszcze dalej do Kodnia (po spływie można posilić się w Jadłodajni u Oblatów lub w Zajeździe Kodeńskim). Z Szostak płynie się tam kolejne  3-4 godziny. Po skończonym kajakowaniu zabieramy Was do Sławatycz do miejsca, w którym stoją Wasze samochody.

Spływ kajakowy po Bugu – odcinki do wyboru:
  • Sławatycze – Jabłeczna 2,5h -12km
  • Sławatycze – Szostaki 3-4h – 19km
  • Sławatycze – Kodeń 6-7h – 36km
kajakiem do Jabłecznej

Monaster św. Onufrego – stauropigialny męski klasztor prawosławny w Jabłecznej

Weekend w kajaku dobiega końca. W zależności od Waszych oczekiwań podpowiemy co warto zwiedzić jeszcze w okolicy, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić Wasz pobyt nad Bugiem.

KOSZT UCZESTNICTWA W SPŁYWIE WEEKENDOWYM:

  • turyści indywidualni – 180zł (45 Euro) osoba 
  • grupy zorganizowane, klasy szkolne – wycena indywidualna

OPŁATA ZAWIERA:

  • kajak dwuosobowy polietylenowy
  • wiosła
  • kamizelki asekuracyjne
  • transport kajaków
  • transfery uczestników na miejsce rozpoczęcia spływu
  • transfery uczestników po zakończeniu spływu
  • transport bagaży
  • zgłoszenie spływu do odpowiednich placówek Straży Granicznej
  • drewno na ognisko
  • akcesoria kuchni polowej (trójnóg, ruszt, szpikulce, patelnia, garnek, kociołek itp)
  • poczęstunek w formie napoju z nadbużańskiej mięty
  • dozorowane miejsce na samochód

SPŁYW WEEKENDOWY NAD BUGIEM – PRZYGODA SMAKUJE TU NAJLEPIEJ!

Wszystkim, którzy chcieliby poczuć smak przygody zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu znanych blogerów LOVE KROWE, FOTOWYPRAWY.COM którym pomagaliśmy przy organizacji ich wyprawy kajakowej. Inny inspirujący opis przygody kajakowej prezentuje IPA TARNÓW, która zorganizowała swoim członkom weekendową wyprawę po granicznym Bugu.

UWAGA: Jeśli planujecie przyjechać do nas pociągiem to istnieje możliwość odebrania Was ze stacji kolejowej w Chotyłowie, w Terespolu lub w Orchówku (stacja Jezioro Białe – Okuninka)

WIELODNIOWE SPŁYWY KAJAKOWE PO BUGU
– CIEKAWE POMYSŁY NA WEEKEND