21-500 Biała Podlaska, POLAND kajakowaprzygoda@gmail.com +48606972793

Mobilna wypożyczalnia kajaków – Bug, Krzna, Zielawa

Green Velo – trasa rowerowa we Wschodniej Polsce.

nadbużański szlak rowerowy

Trasa rowerowa Green Velo

Z nieukrywanym entuzjazmem mieszkańcy i licznie przybywający nad Bug turyści z kraju i z zagranicy obserwują postęp prac przy specjalnej ścieżce rowerowej określanej nawet mianem autostrady rowerowej. Na odcinku od Sobiboru do Sławatycz trwają intensywne prace budowlane, które szybko zbliżają się ku końcowi. W niektórych miejscach brakuje już tylko warstwy asfaltu i wkrótce rowerzyści bezpiecznie będą mogli przemieszczać się wzdłuż wschodniej granicy Polski, bez obaw, że ktoś ich przejedzie.  Cały szlak ma mieć ok. 2000 km i przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju turystyki rowerowej w naszym regionie. Przy okazji chcemy się pochwalić, że na początku sierpnia 2014 r.  ekipa Aktywnego Wypoczynku brała udział w ujęciach do spotu reklamującego trasy rowerowe Polski Wschodniej.

ścieżka rowerowa Green Velo - widok na budowaną trasę


Wzdłuż całej trasy Green Velo znajduje się wiele atrakcji turystycznych, przy których powstanie także infrastruktura towarzysząca: parkingi dla rowerów, serwisy, wypożyczalnie sprzętu, wiaty do odpoczynku.  Co  100 kilometrów umiejscowiony ma zostać węzeł komunikacyjny. Chodzi tutaj o miejscowość, z której można się będzie wydostać autobusem lub pociągiem.

Z niecierpliwością czekamy na uroczyste otwarcie trasy w naszej okolicy i zapraszamy wszystkich nad Bug. Zachęcamy uczestników długich, rowerowych wędrówek do łączenia ich ze spływami kajakowymi, które mogą być miłym, niezapomnianym przerywnikiem.

Trasa rowerowa Green Velo - wypożyczalnia kajaków nad Bugiem

Warto zapamiętać namiary na naszą firmę. W razie problemów na trasie jesteśmy w stanie przewieźć Twój rower do serwisu, doradzić w kwestii noclegów i wyżywienia.

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że cały powiat bialski jest oznaczony systemem znaków podobnym do tego jaki stosuje się w Belgii i Holandii.