21-515 Sławatycze, Polska info@kajakowaprzygoda.pl +48606972793

Kajakowy spływ firmowy po Bugu – event integracyjny

Spływ firmowy dla klientów Zamek Janów Biskupi

Od wielu lat organizujemy spływy kajakowe dla touroperatorów i  firm eventowych organizujących szkolenia, konferencje, wyjazdy integracyjne w Janowie Podlaskim i okolicy.  Staramy się sprostać wysokim standardom i oczekiwaniom. Posiadamy wysokiej klasy kajaki i profesjonalną kadrę. Trasa spływu kajakowego z Gnojna do Serpelic jest idealnym przerywnikiem dla uczestników, którzy mogą zrelaksować się, pooddychać nadbużańskim powietrzem i podziwiać przyrodę na obszarze Podlaskiego Przełomu Bugu.

Spływ rozpoczynamy wprowadzeniem, dopasowaniem kamizelek asekuracyjnych  i instruktażem. Następnie wodujemy się i płyniemy w dowolnym szyku. Do dyspozycji mamy tutaj całą szerokość rzeki, gdyż graniczny Bug kończy się chwilę przed miejscem naszego startu.

Po ok 1,5-2h dopływamy do plaży w Serpelicach. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy przewożeni są do swojego miejsca zamieszkania lub do miejsca kolejnego punktu programu.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Janów Podlaski jest przede wszystkim znany ze stadniny koni arabskich. Jest też kilka innych perełek, do których zaliczyć możemy zabytkowy dystrybutor paliwa.

 

Na stacji paliw w Janowie Podlaskim znajduje się ręczny dystrybutor benzyny.Jest to prawdopodobnie jedyny w Polsce przedwojenny ręczny dystrybutor, który używany był do końca lat 70. XX w.

Dystrybutor składa się z podstawy, w której znajduje się dźwignia ręcznej pompy oraz umocowane są dwa szklane pięciolitrowe zbiorniki w formie walców. Pracownik stacji paliw napełniał benzyną jeden ze zbiorników, po czym przekręcał zawór i benzyna spływała wężem do baku samochodu. W tym czasie napełniał drugi zbiornik i tak na zmianę.

Jest to niewątpliwie jedna z wielu atrakcji tej nadbużańskiej miejscowości. Z czego jeszcze jest znana? Piszcie w komentarzach.

Opublikowany przez http://www.kajaki.nadbugiem.pl Wtorek, 7 maja 2019

[Głosów:1    Średnia:5/5]