21-500 Biała Podlaska, POLAND kajakowaprzygoda@gmail.com +48606972793

Mobilna wypożyczalnia kajaków – Bug, Krzna, Zielawa

Wyprawa kajakowa po Bugu – granicy UE. Wielodniowa przygoda w kajaku

Centrum turystyki aktywnej kajakowej nad Bugiem

Spływy granicznym Bugiem, Sławatycze 060

WYPRAWA KAJAKOWA PO BUGU

Zawiesiliśmy spływy na tym odcinku rzeki

Każdego roku zgłaszają się do nas grupy, które planują wielodniowe spływy kajakowe po Bugu.  Sami regularnie pływamy po różnych odcinkach Bugu i z autopsji wiemy co czeka Was na takiej wyprawie, dlatego z chęcią podzielimy się  różnymi wskazówkami i podpowiemy jak ekonomicznie zorganizować sobie taką przygodę. Na tego typu spływach coraz częściej spotykamy ludzi, którzy realizują się na co dzień w korporacjach, a nad rzeką potrzebują się sprawdzić w survivalowych warunkach, wyciszyć się oraz naładować akumulatory.

Coroczna wyprawa kajakowa po Bugu - wielodniowe spływy Bugiem, wyprawa kajakowa bugiem, kilkudniowe spływy Bugiem

Coroczna wyprawa kajakowa – męski spływ po Bugu. Tym razem spływaliśmy po nadbużańskim Podlasiu.

Po pierwsze proponujemy zapoznać się z przewodnikiem kajakowym Kajakiem po Bugu (wersja angielska dostępna jest tutaj), następnie zastanowić się czy będziecie płynąć cały graniczny odcinek Bugu, czy podzielicie go na mniejsze części i będziecie realizować kolejne etapy w następnych latach lub czy  będzie to okazjonalny kilkudniowy wypad nad Bug z losową lokalizacją. Na kilkudniowe wyprawy kajakowe polecamy następujące kajaki: Vista, Prodigy lub kajaki wyprawowe z fartuchami. Dla liderów grup mamy mapki granicznego szlaku kajakowego – ułatwią one planowanie i organizację spływu.

Rezerwacja kajaków nad Bugiem

CENTRUM TURYSTYKI PRZYGODOWEJ nad BUGIEM

Sławatycze zlokalizowane są mniej więcej w środkowym odcinku rzeki  tworząc swoiste centrum turystyki kajakowej – aktywnego wypoczynku na Bugu. Tutaj zjeżdżają zainteresowane ekipy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Najczęściej auta zostawiane są u nas, a osoby i rzeczy transferujemy do umówionego miejsca startu. Statystycznie grupy płyną 4-5 dni i zaczynają w Świerżach, Woli Uhruskiej lub Zbereżu. Oczywiście co roku zdarzają się też tacy kajakarze, którzy koniecznie chcą płynąć od miejsca wpłynięcia Bugu do Polski czyli od Gołębia. Dowieziemy Wam kajaki również i w to miejsce.  To czy dopłyniecie do Sławatycz zależy od pogody, poziomu wody, tempa płynięcia oraz konkretnych planów na daną wyprawę. Niektórzy zaliczają rzekę, nie zwiedzając okolicznych atrakcji turystycznych, płyną od rana do nocy. Rekordzista przepłynął cały graniczny Bug w 7 dni. Jednak najczęściej grupy delektują się wyprawą, nie śpiesząc nigdzie i bez napinania się co do liczby kilometrów do pokonania.  Chodzą na zakupy, zwiedzają wielokulturowe wsie i miasteczka nadbużańskiego pogranicza.  Jeśli mimo to grupa płynie szybko i przepłynie Sławatycze to do Terespola można zrobić sobie jeszcze 2 długie dni spływu. Jeśli Wasze plany uwzględniają etapy poniżej Terespola to trzeba pamiętać o przetransferowaniu sprzętu i ludzi albo do Kuzawki albo Nepli na rzekę Krznę.

wypoczynek nad Bugiem - noclegi na spływie kajakowym

Po drodze mija się wiele klimatycznych miejscówek,
idealnie nadających się na biwak.

Od czasu napisania przewodnika „Kajakiem po Bugu” minęło już kilka lat i w międzyczasie powstało wiele nowych miejsc, w których można zrobić sobie przerwę, dogodnie znieść lub wnieść kajak lub bezpiecznie rozpalić ognisko. W wielu miejscach pojawiły się tablice informacyjne w ramach szlaku kajakowego Poleska Dolina Bugu oraz szlaku Bug – Krzna .

Szybki posiłek podczas spływu Bugiem

Szybki posiłek podczas spływu Bugiem okolice Borsuk. Prawdziwa wielodniowa przygoda w kajaku!

LUBELSKI SLOW LIFE – WIELODNIOWE SPŁYWY BUGIEM

Warto uwzględnić w swojej kajakowej wyprawie po Bugu możliwość przesiadki na rower. Na sporym odcinku,  niedaleko rzeki Bug biegnie nowa trasa rowerowa Green Velo z niezależnym asfaltowym ciągiem komunikacyjnym.

Kajaki rowery Green Velo, transfery, oszukiwacze przygód. Wielodniowe spływy kajakowe i wędrówki rowerowe nad Bugiem

Kilkudniowe spływy kajakowe i wędrówki rowerowe nad Bugiem

 WIELOKULTUROWY NURT BUGU

Dlaczego warto spędzić czas nad Bugiem?  Bo tylko tutaj możemy spłynąć z nurtem Bugu po wielokulturowym pograniczu. Doceniła to w 2017 roku Kapituła Konkursowa Polskiej Organizacji Turystycznej przyznając I miejsce w konkursie na Najlepszą Polską Destynację Turystyczną EDEN

SLOWHOP – KILKUDNIOWY WYPAD NAD BUG

Czekamy na odnośniki do Waszych relacji z wypraw kajakowych po Bugu granicznym. Poniżej link do ciekawego artykułu blogerów Love Krowe, którzy swoim wpisem zainspirowali już wiele osób. Może kolejnymi odkrywcami kolejnych zakrętów będziecie i Wy ??? 🙂 Kilkudniowy spływ Bugiem to niezapomniana przygoda i prawdziwy chillout.

chillout nad Bugiem, slowhop nad Bugiem, kajaki sławatycze

https://love-krowe.pl/2018/08/01/ten-za-lukiem-rzeki-swiat-splyw-bugiem-po-lubelszczyznie/

Wyprawy kajakowe po Bugu w 2020 roku opisali także na swoim blogu podróżnicy  Kasia i Loronzo z FotoWyprawy.com oraz blogerka Celina redagująca stronę  „Cel w Podróży

Wyprawa kajakowa po Bugu

Wyprawa kajakowa po Bugu

Cel w podróży - spływ kajakowy po Bugu

Z autorką bloga Cel w Podróży po spłwie do Jabłecznej

 

UWAGA: Jeśli planujecie przyjechać do nas pociągiem to istnieje możliwość odebrania Was ze stacji kolejowej w Chotyłowie, w Terespolu lub w Orchówku (stacja Jezioro Białe – Okuninka).

Wędrowne obozy kajakowe rzekami Polesia i Południowego Podlasia
rzeka Bug, rzeka Włodawka, rzeka Krzna, rzeka Zielawa

Wędrowne obozy kajakowe po Bugu

Biwak na łące nad Bugiem w okolicy znaku granicznego 076 w Jabłecznej pomieści duży obóz kajakowy.

Rzeka Bug z dopływami idealnie nadaje się do organizacji wielodniowych nawet 2-3 tygodniowych spływów kajakowych – wędrownych obozów kajakowych. Wakacje w kajaku na wschodnich rubieżach Polski, wzdłuż granicy z Ukrainą i Białorusią to z pewnością ciekawy pomysł dla osób lubiących spędzać czas w warunkach survivalowych w otoczeniu dzikiej przyrody.

WYPRAWY KAJAKOWE PO BUGU

Rekomendujemy trasy tygodniowego spływu Bugiem.

Trasa spływu: 196 km

Kryłów – Kosmów – Czumów – Husynne – Łukaszówka – Strzyżów – Zosin – Horodło – Matcze – Uhańka – Dorohusk – Okopy – Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże.

Trasa spływu: 163 km

Horodło – Matcze – Uhańka – Dorohusk – Okopy – Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Dubnik (trójstyk granic) – Włodawa – Różanka

Trasa spływu ok. 168 km

Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Dubnik (trójstyk granic) – Włodawa – Różanka – Kuzawka – Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń – Okczyn – Żuki – Michałków

Trasa spływu poniżej Terespola ok. 108 km

Kuzawka – Neple – Krzyczew – Pratulin – Janów Podlaski – Stare Buczyce – Gnojno / Niemirów – Serpelice – Zabuże / Mielnik – Wólka Nadbużna – Drohiczyn

Zapraszamy poszukiwaczy przygód
na wielodniowe spływy kajakowe granicznym Bugiem!

 

wielodniowa przygoda w kajaku - spływy kajakowe rzeką graniczną Bug

Wielodniowa przygoda w kajaku – spływy kajakowe rzeką graniczną Bug – dodatkowe informacje 606 972 793